De laatste tijd heb ik bezoeken gebracht aan de Stichting Jeroen, de Voedselbank en de Stichting Over de Brug en heb ik deelgenomen aan de daklozenvieringen. Binnenkort maak ik nog nader kennis met de jongeren van M25. Dit alles maakt deel uit van mijn tweejarige stage als diaken in opleiding in de parochie van de HH. Franciscus en Clara. Zo heb ik kennis genomen van de activiteiten van het RK Stadsdiaconaat in Delft. Er gebeurt hier veel op het gebied van omzien naar de medemens en dat is iets waar katholiek Delft trots op mag zijn.
Vooral de daklozenvieringen heb ik als heel bijzonder ervaren. Het is opvallend hoe rustig dit doorgaans ietwat luidruchtige gezelschap is. – Ook in gesprekken maakte ik kennis met het religieuze gevoel bij velen van hen. – Iedereen was aandachtig en betrokken; het was werkelijk in al zijn eenvoud een ontroerend mooie viering. Hoogtepunt was het opsteken van kaarsen bij het Mariabeeld waaraan iedereen deelnam en waarbij de mogelijkheid bestond gebedsintenties voor het gebed aan diaken Hans van Bemmel door te geven.
Tijdens de Kerstviering voor dak- en thuislozen ontmoette ik veel mensen die ik eerder bij Jeroen en Over de Brug gesproken had. Het was goed te horen dat enkele vrouwen die eerder in het huis van Jeroen woonden, het nu erg naar hun zin hebben in een eigen huis.
Heel ontroerend was het voorlezen van een zelf geschreven gedicht door Petra. Tijdens de viering werd er flink meegezongen en iedereen – sommigen na enige aarzeling – ging naar voren om een kaars aan te steken. De maaltijd was overvloedig, met veel zorg bereid en liet zich uitstekend smaken. Het was een mooie viering en een feestelijke bijeenkomst.